Orszak Trzech Króli w Wieliczce

6 stycznia ulice Wieliczki wypełniły się radosnym, barwnym i rozśpiewanym Orszakiem Trzech Króli, który tradycyjnie odbył się w naszym mieście. Kacper, Melchior i Baltazar wraz ze swoimi dworami ruszyli z trzech wielickich świątyń, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi w Solne Miasto w Wieliczce.
Hasłem tegorocznego orszaku są słowa: „Niechaj prowadzi nas gwiazda! Król z Europy wraz z ks. Wojciechem Olszowskim prowadzili czerwony Orszak Króla Kacpra z Parafii św. Klemensa, Król z Afryki wraz z ks. Andrzejem Klimarą prowadzili niebieski Orszak Króla Baltazara z Parafii pw. św. Pawła Apostoła, natomiast Król z Azji wraz z o. Damianem Bieńkowskim prowadzili zielony Orszak Króla Melchiora z klasztoru oo. Reformatów.
 – – –
Wszystkie orszaki złączyły się w jeden przy Centrum „Solne Miasto” i wspólnie oddali pokłon Jezusowi. Orszakom towarzyszyły orkiestry dęte z Podstolic i Byszyc oraz grupy kolędnicze. Tradycyjnie harcerze z hufca ZHP Wieliczka rozdawali korony i cukierki uczestnikom Orszaku. Na scenie w Solnym Miastem wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieliczce pod przewodnictwem Katarzyny Gwóźdź.
Na zakończenie Orszaku księża z wielickich parafii wraz z burmistrzem Wieliczki Arturem Koziołem złożyli życzenia noworoczne mieszkańcom Wieliczki.
Dziękujemy służbom zabezpieczającym bezpieczne przejście Orszaków: policji, straży miejskiej w Wieliczce, druhom OSP, zwłaszcza OSP Chorągwica OSP Wieliczka Krzyszkowice OSP Zabawa a także Ochotniczej Grupie Medycznej.