Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa w Wieliczce

Ach, co to był za poranek 24 marca 2023 r. na wielickim dworcu: radosny, kolorowy, rozśpiewany. Spotkaliśmy się wspólnie, aby porozdawać uśmiechy i zaznaczyć naszą obecność w wielickiej społeczności w tygodniu Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, który powszechnie obchodzimy jako „Dzień Kolorowej Skarpetki”.

Nieprzypadkowo widzimy się w tym miejscu, właśnie na dworcu – codziennie odbywamy podróż, ruszamy w drogę, ciekawi tego, co dzień nam przyniesie. Tak jest właśnie z naszym życiem – jesteśmy wciąż w drodze. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Wieliczki pod dyrekcją Katarzyny Gwóźdź wykonali przepiękne utwory.
W najbliższym czasie spotkamy się na specjalnie dedykowanym wydarzeniu, które odbędzie się 29 kwietna w Wielickiej Mediatece.
Dziękuje za piękny poranek i wszystkie wspaniałe niespodzianki – pyszne kolorowe pierniczki w kształcie skarpetek, artystyczną ramkę do zdjęcia z motywem kolorowych skarpetek, obraz pod hasłem „Z nami, nie dla nas” przygotowane przez zespół Wielickiego Centrum Kultury, zespół Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Szkołę Podstawową nr 2 im. Tadeusz Kościuszki w Wieliczce. Dziękuję za obecność przedstawicielom Wielickiej Wspólnoty Młodzieży Niepełnosprawnej oraz Klubu Seniora działającej przy Parafii św. Klemensa, a także Grażynie Banach Kociołek- prezes Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Tęcza”.