Wsparcie dla Hospicjum św. Łazarza

wsparcie dla Hospicjum św. Łazarza, Wieliczka
Nasza Gmina Wieliczka dołączyła do grona podmiotów wspierających działalność „Hospicjum św. Łazarza„, przekazując na rzecz Ośrodka fundusze w kwocie 40 000 tys. zł.
Hospicjum, które działa w Krakowie od 1981 roku o szczególne miejsce, które otacza opieką ludzi chorych u kresu życiowej drogi oraz oferuje wsparcie także ich rodzinom. Każdy, kto chciałby wyjść z pomocą potrzebującym, kto nie pozostaje obojętny na los umierających osób, może włączyć się indywidualnie m.in. poprzez udział w akcji #ŻonkilowePodajDalej, tj. zamieszczanie na swoich profilach w mediach społecznościowych narysowanych przez siebie lub sfotografowanych żonkili, wpłacenie datku na www.pomagam.pl/podaj-dalej lub na konto 92 2490 0005 0000 4530 9034 8688 i zaproszenie do tego rodzaju aktywności grona swoich znajomych.
Warto podkreślić, iż mimo trudności i ograniczeń związanych z pandemią Hospicjum św. Łazarza w 2020 r. nie zawiesiło swojej działalności. Przez cały rok 2020 i obecnie niesie wszechstronną pomoc medyczną i duchową chorym, będącym w ostatnim okresie życia. Zapraszamy do wsparcia tego wyjątkowego miejsca na mapie Krakowa.