29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wieliczce

Tradycyjnie już po raz kolejny Wieliczka ze sztabem z Wielickiego Centrum Kultury zagrała na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku 29. Finał zorganizowany został na wielickim rynku.

Nie tylko w mieście ale i w gminie Wieliczka można było spotkać naszych wolontariuszy zbierających datki na pomoc dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Podczas tegorocznego finału do puszek udało nam się zebrać kwotę 66379,57 zł!!!!

O godzinie 20:00 na niebie rozbłysło „Światełko do nieba”.

Wieliczka dla WOŚP

Wszystkich, którzy przybyli na wielicki rynek i wspomogli akcję, czekały słodkie niespodzianki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Brzegów, Gorzkowa, Jankówki, Kokotowa, Lednicy Górnej oraz Osiedlowego Koła Gospodyń „Kościuszki”. Dodatkowo Panie z Kół w Jankówce, Kokotowie, Czarnochowicach, Lednicy Górnej przekazały na licytację „możliwość upieczenia ciast”, a „Iskry Mietniowa” przekazały 4 kosze pełne domowych przetworów. Oprócz słodkiego akcentu można było nabyć również kubki i magnesy z wizerunkiem Wieliczki i logo 29. finału.
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wspaniałą zabawę orazza Wasze wielkie serca!