Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej 2020, Wieliczka

Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty,

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Dzień Edukacji Narodowej to niezwykle ważna data w życiu naszej lokalnej społeczności. Jest to święto całej szkolnej społeczności – Nauczycieli, Wychowawców, Pracowników administracyjnych szkół, Uczniów i ich Rodziców.

Rok szkolny 2020/2021 jest rokiem szczególnym, ponieważ to czego doświadczamy w ostatnich miesiącach jest sytuacją bez precedensu. Pandemia koronawirusa dotknęła wszystkie obszary naszego życia zarówno prywatnego, jak i społecznego – nie oszczędziła także edukacji. Znajdujemy się w innej, szkolnej rzeczywistości, obowiązują nas szczególne zasady bezpieczeństwa.

Dyrektorom szkół, Nauczycielom, Wychowawcom oraz wszystkim Pracownikom oświaty życzę przede wszystkim dużo zdrowia i sił do pokonywania codziennych trudności. Życzę sukcesów zawodowych, zadowolenia i radości, wytrwałości w przekazywaniu wiedzy i ogromnej satysfakcji z osiąganych przez Waszych wychowanków wyników. Życzę aby Wasz trud znajdował uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz był źródłem osobistej satysfakcji. Dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie włożone w kształcenie i wychowanie Naszych dzieci.

Wam, drodzy Uczniowie, życzę niesłabnącej motywacji w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, samych sukcesów, z których będziecie dumni zarówno Wy, jak i Wasi Rodzicie i opiekunowie.

Natomiast wszystkim Rodzicom życzę wytrwałości, cierpliwości i samych pozytywnych przeżyć związanych z edukacją Waszych dzieci.

Wszystkim nam życzę udanej współpracy i wzajemnego wspierania się w tej niełatwej pracy, zwłaszcza w tych niepewnych czasach.

Artur Kozioł

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka