3 PLATINUM Rajd-Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

PLATINUM Rajd-Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza-Artur Kozioł

Wielkie emocje towarzyszyły kibicom i kierowcom podczas odbywającego się w dniach 6.04-7.04.2019 r. PLATINUM Rajd-Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Z roku na rok rajd budzi coraz większe zainteresowanie kibiców, kierowców i sponsorów. W trakcie tych dni kibice mogli podziwiać zmagania rajdowców oraz dopingować swoich faworytów.

Tegoroczny rajd, ze względu na temont wiaduktu w Brzegach zawitał w okolice Łapanowa, rodzinnej miejscowość Janusza Kuliga. Nowe trasy uzupełniały odcinki w Podolanach i Sawie.

w sobotę 6 kwietnia odbył się tadycyjny, cieszący się dużym zainteresowaniem fanów, OS nocny ulicami Wieliczki. Warunki pogodode, opady deszczu tuż przed startem uczyniły rywalizację bardzej ekscytującą, choć nie dla wszystkich szczęśliwą.

Niedzielny odcinek specjalny rozpoczynający się przed CER „Solne Miasto” z metą na ul. Daniłowicza, to był prawdziwy „ogień” i pokaz umiejętności rajdowych.

Finał

Losy rywalizacji rozstrzygnęły się w sobotę. Liderzy po sobocie mieli taką przewagę, że dowieźli swe czołowe lokaty mimo, że na powtarzanym odcinku specjalnym „Solne Miasto” zajmowali dalsze miejsca. W kl. 3 (i w generalce) oba niedzielne oesy wygrali Łukasz Byśkiniewicz/Zbigniew Cieślar, w kl. 2 – Tomasz Zbroja/Jakub Wróbel, a w kl. 1 – Jan Chmielewski/Łukasz Jastrzębski, ale w niczym nie mogło to zniwelować przewagi, którą mieli po sobocie triumfatorzy tych klasyfikacji: Kacper Terlikowski/Patryk Rybarczyk, Rafał Pochłopień/Bartłomiej Wątroba oraz Marek Bugajski/Adam Gładysz.

Opowiada: Jakub Przygoński Opowiada: Krzysztof Hołowczyc

 Więcej filmów: Facebook/wideo/Urząd Miasta i Gminy Wieliczka

Uczestnicy Memoriału (m.in. Tomasz Kasperczyk i Łukasz Byśkiniewicz) z uznaniem komentowali poziom sportowy i organizacyjny. Podkreślali, że zawody w obecnej postaci zasługują na rozwinięcie do rangi pełnokrwistej rundy RSMP.

Startujące załogi oraz obserwatorzy wiele razy dawali nam powody do satysfakcji, komplementując wysoki poziom imprezy, a także liczne zachęty do rozwijania Memoriału.

Pięknym dopełnieniem sportowego wydarzenia stało się w sobotę uroczyste nadanie imienia Janusza Kuliga rondu w Gdowie. Jest to fragment drogi wojewódzkiej 966 (Wieliczka-Tymowa), należący do obwodnicy Gdowa, ważnej inwestycji komunikacyjnej, która została oddana do użytku we wrześniu 2018 r.

Dziękuję zawodnikom za dostarczone emocje oraz mieszkańcom za liczne przybycie i żywiołowy doping na trasie przejazdu.

Do zobaczenia za rok.