Wizyta rumuńskiej delegacji w Wieliczce

Wizyta rumuńskiej delegacji w Wieliczce

W dniu 19 marca 2019 r. gościliśmy w Wieliczce delegację z rumuńskiego miasta Beclean w okręgu Bistrița-Năsăud, w Siedmiogrodzie. Delegacji miasta Beclean przewodził burmistrz tego miasta Nicolae Moldovan oraz kilku współpracowników. W spotkaniu uczestniczyli także: Ignat Timar – Prezes Towarzystwa Polsko-Rumuńskiego w Krakowie, Michał Sowa – wiceprezes Towarzystwa Polsko-Rumuńskiego w Krakowie i założyciel Klubu Drum Bun, zrzeszającego miłośników rumuńskiej motoryzacji oraz Magdalena Golonka – dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta.

Delegacja z Rumuni dowiedziała się o bogatej historii naszego miasta, jak nasze miasto zmieniło się na przestrzeni tych kilkunastu lat. Goście mieli okazję zobaczyć siedzibę nowo-powstałej Wielickiej Mediateki i oraz miejsce, z którego Straż Miejska monitoruje miasto.