Podpisanie umowy na rozwój transportu w gminie Wieliczka

podpisanie umowy na rozwój transportu w gminie Wieliczka Artur Kozioł z Wojciech Kozak

1 września 2017 r. na pętli autobusowej przy przystanku Wieliczka Rynek Kopalnia uczestniczyłem w podpisaniu umów na autobusowe linie dowozowe do kolejnych miejscowości w gminie Wieliczka, a także do sąsiednich gmin. Umowy i oświadczenia podpisali także marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, wicemarszałek Wojciech Kozak, prezes Kolei Małopolskich Grzegorz Stawowy i przedstawiciele gmin Świątniki Górne i Gdów.

Z dniem 1 września 2017 r. rozszerzona została siatka komunikacyjna autobusów kursujących pomiędzy przystankiem kolejowym Wieliczka Rynek Kopalnia a sołectwami w gminie Wieliczka.

Do obecnie funkcjonujących linii autobusowych:

R1 – Wieliczka-Rożnowa-Pawlikowice-Koźmice Małe-Grajów,

B1 – Wieliczka-Rożnowa-Siercza-Koźmice Wielkie-Byszyce

D1 – Wieliczka-Mietniów-Chorągwica-Dobranowice

dołączą dwie kolejne linie:

S1 – Wieliczka-Grabówki-Sygneczów-Podstolice,

G1/G2 – Wieliczka-ul. Bogucka-ul. Długa-ul. Wygoda-Czarnochowice-Śledziejowice-Kokotów-Węgrzce Wielkie. Ta druga linia wkrótce zostanie wydłużona także do Grabia.
Koleje Małopolskie to wielki sukces Województwa Małopolskiego. Kolejnym ważnym krokiem jest rozwój zintegrowanego transportu, w ramach którego uruchomione zostały autobusy dowożące do przystanków kolejowych, za co bardzo dziękuję Panu Marszałkowi. Ciesze się, że od początku uczestniczymy w rozwoju komunikacji organizowanej przez Koleje Małopolskie. Dla mieszkańców Wieliczki jest niezwykle ważne, iż od dnia dzisiejszego siatka połączeń obejmuje zarówno północ, jak i południe gminy Wieliczka.”

Operatorem linii są Koleje Małopolskie, na których zlecenie autobusy wraz z kierowcami zapewnia firma Mobilis, największy prywatny przewoźnik w Polsce oraz niezależny operator obsługujący komunikację miejską w Krakowie.

Szczegółowe rozkłady jazdy poszczególnych linii autobusowych (D1, R1, B1, S1, G1 i G2) są dostępne na stronie >> www.mobilis.pl <<.

Uruchomione dzisiaj autobusowe linie dowozowe to nie tylko wygodny, ale też najtańszy sposób na dostanie się ze swojej miejscowości do stacji Wieliczka Rynek Kopalnia. Cena biletu normalnego jednorazowego wynosi 3,30 zł (ważność biletu: 2 godziny). Z ustawowymi zniżkami – jeszcze mniej.