Obchody 1. Rocznicy Światowych Dni Młodzieży 2016

Obchody Pierwszej Rocznicy Światowych Dni Młodzieży 2016 na Campus Misericordiae Brzegi_Artur Kozioł

Dnia 29 lipca o godz. 19:00 Mszą Święta w kościele parafialnym w Strumianach rozpoczęliśmy Obchody 1. Rocznicy Światowych Dni Młodzieży 2016. Bezpośrednio po Mszy św. wyruszaliśmy w „Marszu dla Jezusa” – pielgrzymce z kościoła w Strumianach na Campus Misericordiae Brzegi.

Na scenie plenerowej wysłuchaliśmy Koncertu Uwielbienia z udziałem Chóru Solnego Uwielbienia oraz Mate.O, połączonego z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz przejściem przez Bramę Miłosierdzia.

Dopełnieniem sobotniego wieczoru było zapalenie świec – symbolicznego Płomienia dla Młodych z wszystkich kontynentów świata, jako podziękowanie za to, że rok temu byli z nami. Aranżację muzyczną dla tego wydarzenia wykona Gromee Orchestra.

W niedzielę, 30 lipca, na scenie plenerowej obok Ronda ŚDM na Campus Misericordiae Wieliczka-Brzegi, zaprezentowały się młodzieżowe zespoły muzyki chrześcijańskiej, m. in.: Pax, Hebda, Nuntiis, Sąsiedzi, Muode koty, Lost InDeSyti, Orszak Baranka, Inicjatywa DWM, Łukasz Buksa Band oraz połączone schole dziecięce z Wieliczki.

O godz. 19.00 wsłuchiwaliśmy się w Oratorium o św. Kindze – utworu napisanego przez krakowskiego kompozytora i dyrygenta Piotra Pałkę, którego liczne dzieła o charakterze sakralnym można usłyszeć w najpiękniejszych świątyniach w kraju i zagranicą. „Najważniejsza jest miłość” – pod takim tytułem na scenie plenerowej w Brzegach wystąpiło ponad sto osób: chór Voice Angeli, chórzyści miasta Wieliczka, chór ŚDM, Krakowska Orkiestra Kameralna Dell’Arte oraz soliści: Anna Górecka, Grzegorz Górecki, Rafał Maciejewski i Marcin Wasilewski-Kruk, z towarzyszeniem Piotra Piechy, prezentującego formy mówione.

Gdy Oratorium o św. Kindze dobiegło końca, rozpoczął się Koncert Uwielbienia z udziałem New Life’m oraz Natalii Niemen, połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz przejściem przez Bramę Miłosierdzia.

W trakcie całego wydarzenia na Campus Misericordiae odbywały się spotkania pod namiotem ze świadkami wiary, teatru uwielbienia, spektaklu ognia, uwielbienia flagami i tańcem. Specjalnie przygotowana Strefa Rodziny, gdzie najmłodsi uczestnicy spotkania mogli twórczo zagospodarować swój czas.

Warto podkreślić, że w namiocie spotkań swoim świadectwem dzielili się m. in.: Jan Mela, Andrzej Sobczyk oraz Bawer Aando Akaa.

Swoją premierę na Campus Miseroicordiae miał film „Baldachim” w reżyserii Wojciecha Szumowskiego oraz Marcina Borowskiego, o tym jak powstawał Campus Misericordiae.

Jeśli nie mogliście być z nami w tych dniach, chcecie przeżyć to jeszcze raz. Macie tą możliwość.

29 lipca 2017 r. /sobota/ 30 lipca 2017 r. /niedziela/

Dziękuję wszystkim za liczne przybycie i żywiołowe uczestnictwo w obchodach.

Widzimy się w tym samym miejscu już za rok …