Przegląd potraw wielkanocnych

przeglad potraw wielkanocnych

Tradycyjny PRZEGLĄD POTRAW WIELKANOCNYCH odbył się 22 kwietnia w Domu Ludowym w Śledziejowicach.

O palmę pierwszeństwa w kategorii:„najsmaczniejsza potrawa” konkurowały gospodynie z jedenastu kół z: Grabia, Brzegów, Sułkowa, Kokotowa, Węgrzc Wielkich, Czarnochowic, Gorzkowa, Janowic, Chorągwicy, Byszyc oraz Osiedlowego Koła Gospodyń „Kościuszki”. Na stołach prócz potraw konkursowych królowały także inne smakołyki, które mogli skosztować wszyscy miłośnicy tradycyjnej kuchni.

Tytuł najsmaczniejszej potrawy oraz nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka otrzymało Osiedlowe Koło Gospodyń „Kościuszki” za przepyszną SZYNKĘ Z CHRZANEM W GALARECIE. Panie z Koła Gospodyń z Sułkowa z POTRAWĄ Z INDYKA W CZARNEJ PORZECZCE zajęły II miejsce i otrzymały nagrodę starosty wielickiego, a III miejsce i nagroda Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce trafiła w ręce Koła Gospodyń z Kokotowa za tradycyjną SYRWOCONKĘ.

Trudnego zadania oceny konkursowych potraw i wyboru tej najsmaczniejszej podjęło się jury w składzie: Andrzej i Elżbieta Lisowscy- podróżnicy, którzy przybliżają w mediach smaki kulinarne z różnych stron świata. Całe wydarzenie uświetnił występ Kapeli Mietniowskiej, która wprawiła w dobry humor zarówno uczestniczki Przeglądu jak i przybyłych gości.